Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Radio Luz nagrodzone za integrację wrocławskiego środowiska akademickiego [WIDEO]

14.11.2014 | Aktualizacja: 21.11.2014 14:12

Nagrodę odbierali przedstawiciele redakcji, na co dzień studenci - Monika Szwarc, szefowa promocji radia, Bartłomiej Mazur, szef redakcji sportowej i Mikołaj Madziąg, szef newsroomu (fot. Krzysztof Mazur)

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry doceniło Akademickie Radio Luz Politechniki Wrocławskiej za jego działania na rzecz studentów i integrowanie wrocławskiego środowiska akademickiego. W piątek przedstawiciele radia odebrali nagrodę
Uroczystość odbyła się w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. W piątkowy wieczór KRUWOZ wręczyła dwie nagrody za działania na rzecz integracji społeczności uczelni Wrocławia. Uhonorowany został profesor Bogusław Fiedor, aktualny prorektor ds. współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego, a wcześniej rektor tej uczelni przez dwie kadencje oraz Akademickie Radio Luz Politechniki Wrocławskiej.

youtube
Profesor Tadeusz Więckowski w laudacji na cześć radia podkreślał, że jest to organizacja nowoczesna, łącząca studentów wszystkich uczelni, którzy działają w niej w ramach wolontariatu, ale dzięki temu zdobywają doświadczenia procentujące w późniejszej pracy zawodowej.
- To około 120 osób, które pracują niezależnie od świąt, sesji czy wakacji - opowiadał profesor Więckowski. - Luz jest perełką na radiowej mapie regionu, zjawiskiem niepowtarzalnym. Studentów prowadzą tam profesjonaliści z dużym doświadczeniem, a dzięki temu każdego roku zdobywają oni miejsca w renomowanych redakcjach w całej Polsce. 


Nagrodę dla Luzu odbierali przedstawiciele redakcji, na co dzień studenci - Monika Szwarc, szefowa promocji radia, Bartłomiej Mazur, szef redakcji sportowej i Mikołaj Madziąg, szef newsroomu.
- Ta nagroda to dla nas duża mobilizacja - podkreślała Monika Szwarc. - Cieszymy się, że zostaliśmy nagrodzeni za to, co robimy każdego dnia. Dziękujemy zwłaszcza naszemu wspólnemu rektorowi, profesorowi Więckowskiemu, dzięki któremu możemy zajmować się tym, co jest naszym marzeniem na przyszłość. Ogromne podziękowania należą się też Mirosławowi Miazdze i Krzysztofowi Opielińskiemu, naszym opiekunom naukowym oraz Monice Maziak, naszej redaktor naczelnej, która na co dzień tworzy z nami dobre radio.
Akademickie Radio Luz 24-godzinny program nadaje od 2004 r., a od 1 października 2006 r. można go słuchać w eterze na częstotliwości 91,6 FM. Pokazuje życie studenckie i sprawy, którymi żyje środowisko akademickie związane nie tylko z Politechniką Wrocławską, ale ze wszystkimi uczelniami Wrocławia. Duży nacisk kładzie także na pokazywanie życia kulturalnego miasta i uczestniczenie w nim. Każdego dnia akademicka redakcja przygotowuje 16 godzin programu na żywo (pozostały czas wypełniając muzyką), a w każdym tygodniu ponad 30 programów autorskich.
lucy