Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

RoboDRIFT w sobotę na Politechnice Wrocławskiej

15.05.2015 | Aktualizacja: 21.05.2015 14:09

Pierwsze zawody RoboDrift na Politechnice Wrocławskiej (fot. LR)

Kilkanaście robotów i zdalnie sterowanych pojazdów stanie na starcie drugiej edycji wyścigów RoboDRIFT, które odbędą się w sobotę na Politechnice Wrocławskiej. To jedyne tego typu zawody robotów w Polsce

RoboDrift przypomina wyścigi Formuły 1. Tyle że w tych zawodach na torze o długości ok. 60 m rywalizują roboty i zdalnie sterowane pojazdy. Do konkursu zgłaszana dwie kategorie konstrukcji:

•    RC-Standard – w tej kategorii mogą startować pojazdy RC produkowane seryjnie bądź oparte na standardowych, dostępnych w handlu częściach modelarskich, które nie były modyfikowane przez drużynę.
•    Robo-Drift – rywalizują w niej samodzielnie zaprojektowane i skonstruowane pojazdy posiadające układ jezdny złożony z dwóch osi, w tym jednej – przedniej – skrętnej, których konstrukcja powinna wzorować się na budowie samochodu.


Oprócz klasycznych wyścigów na czas odbędzie się także wystawa robotów mobilnych, w której jury będzie oceniało najciekawiej zaprojektowany pojazd.

W tegorocznej edycji imprezy wystąpi m.in. Synerift, pojazd o napędzie hybrydowym zbudowany przez członków MKNM Synergia.

Zawody zaczną się o godz. 12 na parkingu Strefy Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10.

Organizatorem imprezy jest Międzywydziałowe Koło Naukowe Mechatroniki „Synergia” działające przy Katedrze Inżynierii Biomedycznej, Mechatroniki i Teorii Maszyn Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nauki i Kultury „Progresja”.

mc