Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Projekt – marzenie na Politechnice Wrocławskiej. Posłuchaj o ENGINE [AUDYCJA LUZU]

09.02.2015 | Aktualizacja: 17.02.2015 13:04

Gmach główny Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

Naukowcy z dwóch wydziałów – Informatyki i Zarządzania oraz Elektroniki realizują projekt  ENGINE. Umożliwia on wymiany międzynarodowe, doposażenie laboratoriów i współpracę z najlepszymi naukowcami na świecie
ENGINE oznacza European research centre of Network intelliGence for INnovation. To projekt uzyskany w ramach funduszy 7. Programu Ramowego.


W ramach ENGINE naukowcy zajmują się tzw. Inteligencją sieciową (Network Intelligence), czyli zaawansowanymi inteligentnymi narzędziami do efektywnego przetwarzania danych, innowacyjnym wspieraniem procesu podejmowania decyzji czy inteligentnymi interakcjami człowiek-komputer. Mają one szerokie zastosowanie w medycynie, naukach przyrodniczych, socjologii i psychologii oraz zarządzaniu i ekonomii, ale także w mobilnej rozrywce, biznesie i rozwiązaniach przemysłowych.
Projekt umożliwia zatrudnianie na Politechnice Wrocławskiej zewnętrznych badaczy o uznanej renomie, modernizację sprzętu laboratoryjnego i wspólne badania z partnerami międzynarodowymi. O szczegółach można posłuchać w audycji Akademickiego Radia Luz Politechniki Wrocławskiej. Gośćmi Moniki Maziak, redaktor naczelnej Luzu, byli prof. Halina Kwaśnicka i prof. Przemysław Kazienko, koordynatorzy projektu ENGINE.

ENGINE.mp3ENGINE.mp3

l