Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Uczelnie techniczne podpiszą porozumienie z NOT

10.02.2015 | Aktualizacja: 17.02.2015 13:04

W piątek na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się posiedzenie Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Rektorzy podpiszą wtedy porozumienie z Naczelną Organizacją Techniczną. Razem chcą wzmocnić prestiż zawodu inżyniera i promować rozwój nauki i wyższego szkolnictwa technicznego

Umowę parafują prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej i przewodniczący KRPUT oraz Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes NOT.
 Udział w posiedzeniu, które 14 lutego zakończy Jubileuszowy Charytatywny Bal  Politechniki Wrocławskiej, zapowiedziało ponad 20 rektorów uczelni technicznych z całej Polski. Tematem obrad będą m.in. konsekwencje nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, zmiany w ustawie o zasadach finansowania nauki oraz perspektywy współpracy z uczelniami z Niemiec i Ukrainy.
KRPUT to dobrowolne stowarzyszenie rektorów reprezentujących polskie uczelnie techniczne. Powstał w 1989 r. Jako jedna z konferencji określonego typu szkół wyższych jest członkiem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Przewodniczącym w kadencji 2012-2016 jest prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej.
jp, l