Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Szczególnie zdolni z certyfikatami „Studium Talent” [WIDEO]

14.04.2015 | Aktualizacja: 04.05.2015 13:21

Certyfikaty rozdają profesor Marian Hotloś i docent Janusz Górniak (fot. Krzysztof Mazur)
Ponad 600 świadectw ukończenia tegorocznej edycji „Studium Talent”, kursów z matematyki i fizyki dla szczególnie zdolnych licealistów z Dolnego Śląska, rozdano w poniedziałek w auli Politechniki Wrocławskiej

- Cieszy mnie widok pełnej sali, bo spośród państwa będziemy przyjmować kandydatów na studia – mówił profesor Andrzej Kasprzak, prorektor ds. nauczania. – Politechnika Wrocławska jest jedną z dwóch największych uczelni technicznych w Polsce. Przyjmujemy bardzo dużo osób, ale trochę z nich potem odpada. To, że uczestniczyliście w tym programie, na pewno wam pomoże na tej uczelni. Pomoże wam także to, że już ją znacie. Przypuszczam, że z większością z państwa spotkamy się 1 października, kiedy zawitacie w mury naszej uczelni.
talent_0998.jpg
- Może nawet na początku studiów będziecie się nawet trochę nudzili, bo program np. z analizy matematycznej będzie dla was powtórką – dodał docent Janusz Górniak, który kieruje programem „Studium Talent” od jego początków. - Będziecie więc mieli więcej czasu i swobody – to jest wasz sukces, że mieliście okazję w tym programie uczestniczyć. A ci, którzy byli z klas niższych niż maturalne, mogą Studium powtórzyć, poprawić albo wybrać w nim inny przedmiot.
yputube
Doc. Janusz Górniak prowadził uroczystość rozdania certyfikatów ukończenia „Studium Talent”. W auli PWr obecni byli, oprócz profesora Andrzeja Kasprzaka, profesor Marian Hotloś, matematyk, dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, profesor Włodzimierz Salejda, pełnomocnik rektora ds. zapewnienia jakości kształcenia, a także dr Jan Szatkowski, fizyk, który współkieruje razem z docentem Januszem Górniakiem „Studium Talent”.
60 uczestników losowo wybranych z grona najlepszych – tych, którzy „Studium Talent” ukończyli z oceną celującą - otrzymało certyfikaty na podium auli z rąk profesora  Mariana Hotlosia i docenta Górniaka – z matematyki, lub z rąk profesora Włodzimierza Salejdy i dr. Jana Szatkowskiego – z fizyki. Wśród najlepszych byli absolwenci studium zarówno z Wrocławia, jak i z różnych miejscowości Dolnego Śląska. Docent Janusz Górniak podkreślił, że w tym roku szczególnie duża była liczba uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.
talent_1080.jpg
Studium Talent było organizowane na Politechnice Wrocławskiej po raz 27. Jego twórcą był w 1988 roku ówczesny dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki profesor Aleksander Weron. To jedyny taki bezpłatny program w Polsce. Zajęcia dla jego uczestników odbywają się w soboty i niedziele na Politechnice Wrocławskiej we Wrocławiu, w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
km