Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Naukowiec z Colorado State University wygłosi wykład na PWr

26.08.2015 | Aktualizacja: 26.08.2015 12:09

Prof. Carmen S. Menoni (fot. materiały prasowe)

​Prof. Carmen S. Menoni we wrześniu odwiedzi Politechnikę Wrocławską.  Wygłosi wykład: „Photonics at extreme ultraviolet and soft X-Ray wavelengths on a table-top”. Prelekcji profesor Menoni będziemy mogli posłuchać 11 września

Naukowiec przyjedzie do nas z Colorado State Univeristy (Uniwersytet Stanowy w Kolorado) na zaproszenie prof. Krzysztofa Abramskiego z Grupy Elektroniki Laserowej i Światłowodowej z Wydziału Elektroniki.

/><span style=

Prof. Menoni pracuje i wykłada na Wydziale Elektrycznym i Inżynierii Komputerowej, Wydziale Chemicznym i w Szkole Inżynierii Biomedycznej Colorado State Univeristy. W swoich badaniach profesor skupia się na optyce i inżynierii materiałowej. Zajmuje się rozwojem zastosowań tlenków metali dla powłok interferencyjnych laserów wysokiej mocy. Jest także zaangażowana w badania nad wykorzystaniem rentgenowskich wiązek laserowych o długości fali między 10-50 nm do zastosowań takich jak morfologiczne i kompozycyjne obrazowanie w nanoskali.

Razem ze swoim zespołem została w 2008 r. nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem „R&D 100 Awards” przyznawanym badaczom przez amerykański R&D Magazine.
Podczas swojej prelekcji na Politechnice Wrocławskiej opowie o efektach prac badawczych prowadzonych na Colorado State University dotyczących wytwarzania i wykorzystania laserów EUV/SXR do obrazowania w nanoskali, nanospektrometrii i nanowzorcowania.

Wykład prof. Carmen S. Menoni 11 września o godz. 9.15 w sali 105 budynku C-5.

lucy