Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Politechniczne Biuro Karier najlepsze w Polsce w pozyskiwaniu ofert pracy

20.11.2015 | Aktualizacja: 23.11.2015 11:57

Szkolenie prowadzone w ramach Akademickich Targów Pracy, organizowanych przez Biuro Karier i Fundację Manus.

Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej oferuje naszym studentom najwięcej ofert pracy spośród podobnych jednostek na 428 uczelniach z całego kraju. W ubiegłym roku akademickim było ich ponad 10 tys.

Politechnika Wrocławska została wyróżniona w raporcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opracowanym przez Rzecznika Praw Absolwenta za największą liczbę ofert pracy (bez ofert praktyk, staży i wolontariatu) oferowaną studentom. Informacja ta została podana podczas corocznego Kongresu Akademickich Biur Karier, który odbył się w Warszawie.
- W minionym roku akademickim zaproponowaliśmy naszym studentom 10 199 ofert pracy – mówi Dariusz Piasecki, dyrektor Biura Karier PWr.  – To ponad pięćdziesiąt razy więcej od 2008 roku, kiedy uruchomiliśmy nasz portal z ofertami dla studentów.

MNiSW wskazało także „Katalog pracodawców” (publikację wydawaną przez Biuro Karier) jako dobrą praktykę w zakresie przekazywania studentom informacji o pracodawcach.

Z raportu firmy Universum Global wynika także, że politechniczne Biuro Karier jest coraz lepiej postrzegane przez studentów. – Z naszych usług korzysta średnio ponad dziewięć proc. więcej osób niż wynosi średnia krajowa na uczelniach – tłumaczy Dariusz Piasecki. – Ale nie osiadamy na laurach. Ten wynik bardzo nas cieszy i motywuje, by nadal pracować nad dostępnością i jakością naszych usług - dodaje.

Dyrektor Biura Karier podkreśla, że jest wdzięczny za pomoc wszystkim pracownikom uczelni, którzy przekazując Biuru Karier oferty pracy docierające na PWr, przyczynili się do sukcesu tej jednostki. - Widzimy, że przyjęty przez uczelnię model obiegu ofert pracy, praktyk i staży przynosi oczekiwane rezultaty i stanowi realne wsparcie studentów i absolwentów w poszukiwaniu zatrudnienia i miejsca, gdzie mogliby zdobyć doświadczenie zawodowe - mówi Piasecki. - Zachęcamy jednocześnie do dalszej aktywności, byśmy utrzymali naszą pozycję.

ach