Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Studenci PWr wybrali idealnych pracodawców. To Google, Capgemini i Nokia

17.05.2016 | Aktualizacja: 19.05.2016 15:14

Statuetkę „Mój idealny pracodawca” odebrała firma Google (fot. Krzysztof Mazur)
Poznaliśmy dziesięć firm, w których najbardziej chcieliby pracować studenci Politechniki Wrocławskiej. Po raz trzeci z rzędu miano idealnego pracodawcy przypadło firmie Google

Wyniki studenckiego rankingu przygotowanego przez Biuro Karier PWr ogłoszono podczas wtorkowej Gali Pracodawców 2016. Statuetki „Mój idealny pracodawca” otrzymały trzy firmy, które studenci naszej uczelni najczęściej wskazywali ankiecie jako miejsce, w jakim chcieliby być zatrudnieni po zakończeniu nauki. W tym gronie znalazły się Google, Capgemini i Nokia. Dla amerykańskiego giganta z branży internetowej to trzecie takie wyróżnienie od naszych studentów. 


Na dalszych miejscach uplasowały się: 3M, KGHM Polska Miedź, Skanska, PWC, Budimex, IBM i Volvo.
Po raz pierwszy przyznano także dwa wyróżnienia specjalne. – Od niedawna działa nasza nowa strona internetowa – opowiada Dariusz Piasecki, dyrektor Biura Karier. – I postanowiliśmy nagrodzić firmy, które najbardziej aktywnie się na niej ogłaszają. Dlatego też firma Cargill została wyróżniona za zgłoszenie największej liczby ofert praktyk i staży, a firma JABIL za największą liczbę ofert pracy.
Ankietę, która posłużyła do stworzenia rankingu pracodawców, przeprowadziło Biuro Karier PWr oraz wolontariusze z tzw. Brygady Kariery. - W tegorocznym badaniu wzięła udział rekordowa liczba 1 320 osób – mówił Dariusz Piasecki. – To prawie dwa razy wyższy wynik niż w 2014 roku. W gronie badanych ponad 64 proc. stanowili studenci studiów pierwszego stopnia. Co piąty z nich kształci się na kierunkach związanych z informatyką.

yt
Organizatorzy zapytali studentów o ich oczekiwania wobec rynku pracy oraz poprosili o wskazanie najbardziej cenionych przez nich pracodawców.  – Wyszło nam m.in., że oczekują zarobków na poziomie 4 tys. zł brutto, zapewnienia prywatnej opieki medycznej oraz finansowania ich dodatkowego kształcenia i szkoleń zawodowych - tłumaczył podczas prezentacji wyników ankiety Adam Sulich, doktorant z Wydziału Informatyki i Zarządzania.
Pełne wyniki badania ankietowego można znaleźć na stronie biurokarier.pwr.edu.pl.
Wydarzenie organizowane przez Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej przyciągnęło do bud. D-20 przedstawicieli ponad 80 pracodawców.  Uczestniczyli w dwóch sesjach networkingowych i w dyskusji panelowej „Co pracodawca chce usłyszeć, co student chce powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej?”.
ach