Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Bulwar Politechniki Wrocławskiej już otwarty

28.05.2016 | Aktualizacja: 30.05.2016 11:51

Odsłonięcie krasnoludkowej osady (fot. Michał Ciepielski)

– Dzisiaj widzimy, że będzie to wspaniałe miejsce spotkań – mówił w sobotę prof. Tadeusz Więckowski, rektor PWr podczas oficjalnego otwarcia wyremontowanego Bulwaru Politechniki Wrocławskiej
Uroczystość zainaugurowała międzynarodowe regaty Odra River Cup. – Chcemy, żeby bulwar stał się nie tylko piękną wizytówką Politechniki, ale też symbolem otwarcia Wrocławia na Odrę – dodał rektor, podkreślając, że z nabrzeża mogą korzystać nie tylko studenci i pracownicy uczelni, ale wszyscy wrocławianie.


Remont bulwaru trwał od sierpnia 2015 r. W ramach inwestycji wzmocniono nabrzeże, zbudowano nowe pomosty, ścieżki  i boiska do siatkówki plażowej, zamontowano także nowe oświetlenie i ławki. Zmodernizowano także plac dla wioślarzy, hangary na łódki oraz  znajdujące się tuż obok betonowe schody z zamontowanym trapem i platformą dla osób niepełnosprawnych.
Podczas sobotnich uroczystości odsłonięto jeszcze jedną atrakcję bulwaru – rzeźbę krasnali przedstawiającą wioślarską ósemkę ze sternikiem. – To naturalne otoczenie dla aktywnych sportowo krasnali – przyznał prof. Tadeusz Więckowski.
W tegorocznych zawodach Odra River Cup rywalizuje czternaście zespołów, w tym drużyny z Hiszpanii i Czech. Tradycyjnie w osobnym wyścigu zmierzą się ósemki Politechniki i Uniwersytetu (ok. godziny 19.30). Zmaganiom sportowców towarzyszy piknik rodzinny przygotowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej i Fundację Manus.
ISZ