Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Kosmiczne tłumy na pikniku podczas Odra River Cup

28.05.2016 | Aktualizacja: 30.05.2016 12:15

Piknik rodzinny na PWr (fot. ISZ)

Na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej stanęła w sobotę kosmiczna wioska, a w niej mnóstwo atrakcji przygotowanych dla dzieci przez studentów naszej uczelni. Można było m.in. zbudować rakietę i łazika, zatańczyć na meteorze czy usmażyć piankę na transformatorze Tesli
- Już kolejny raz w ramach regat wioślarskich Odra River Cup robimy też coś dla dzieci – mówił Kamil Nawirski z Fundacji Manus. – Razem ze studentami z kół naukowych i różnych organizacji zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy. W ubiegłym roku był to Dziki Zachód, a tym razem wybraliśmy się w kosmos – dodał. Każdy uczestnik na samym początku otrzymywał kartę, na której zaznaczał zdobyte punkty za wykonanie różnych zadań na poszczególnych stanowiskach.

piknik2016_1a.jpg

- U nas można zrobić hełm kosmonauty i zbudować układ słoneczny z kartonu i plasteliny – tłumaczyła Magda z Sekcji Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych. Z kolei w namiocie Koła Naukowego „Flow” dzieci sprawdzały m.in. jak można wykorzystać energie słoneczną.  –  Pokazujemy też, jak działa transformator Tesli. Mało kto wie, że można na nim np. podsmażyć słodką piankę – wyjaśniała studentka Hania. Stwierdziła, że dla koła udział w takich imprezach to nie tylko okazja do zaprezentowania, czym się zajmują i jakie realizują naukowe projekty. – Sprawia nam to też sporo frajdy! – mówiła studentka z KN „Flow”.


- My dziś zapraszamy do gwiezdnego klubu filmowego, gdzie pokazujemy m.in. bajkę „Reksio astronauta” oraz „Reksio i UFO” – zachęcał Paweł z Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Politechnika”. – Robimy też pieczątki bardzo tradycyjną metodą, czyli z ziemniaka – śmiała się Karolina, studentka z  DKF. Zauważyli, że byli świetnie przygotowani na wypadek deszczu, natomiast nie przewidzieli aż tak wielkiego gorąca.
Jednak słońce i upał nie przeszkodziły dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem wypełniały kosmiczne zadania: kibicowały walkom robotów, przemierzały Mleczną Drogę w workach, rzucały pierścieniami saturna czy wystrzeliwały w kosmos rakietę. 

piknik2016_5a.jpg

- Zapraszamy do tańca z gwiazdami i na meteorze – mówiła Agnieszka i Olga ze Studenckiego Klubu Tańca Towarzyskiego ISKRA. – Zainteresowanie jest duże, cieszy nas, że także rodzice włączają się w zabawę – stwierdziły studentki.
W przygotowanie stanowisk zaangażowały się m.in. Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych PiRM, Koło Naukowe „Flow”, Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika”, Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Wrocławskiej; Studencki Klub Tańca Towarzyskiego ISKRA; Koło Naukowe „Gambrinus”, Sekcja Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych, grupa Space Is More, PWR Racing Team, Klub Miłośników Kultury Japońskiej Dango i Klub Dziecięcy mSzkrab przy Politechnice Wrocławskiej.
- Przyszykowaliśmy trzy ogromne kartony nagród – mówił Kamil Nawirski. – Chcemy, żeby każde dziecko wyszło stąd z uśmiechem na twarzy – dodał. Ocenił, że tegoroczny piknik przyciągnął "kosmiczne tłumy". - Jest zdecydowanie więcej uczestników niż w ubiegłym roku - stwierdził.

Podczas imprezy prowadzona była akcja charytatywna na rzecz studentki naszej uczelni Małgosi Skalskiej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na jej leczenie w chorobie nowotworowej. Wpłat można dokonywać także drogą elektroniczną (szczegóły tutaj).
ISZ