Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Studenci nagrodzili troje „Poliludków” – za ich zaangażowanie i pomoc

30.05.2016 | Aktualizacja: 30.05.2016 21:11

Magdalena Dyderska z Działu Marketingu i Promocji PWr odbiera statuetkę Poliludka z rąk Mariusz Kondratowicza i Filipa Ogonowskiego z Samorządu Studenckiego (fot. Krzysztof Mazur)

Magdalena Dyderska, Marta Sierańska i Adam Druszcz zostali w poniedziałek nagrodzeni przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Wręczono im statuetki Poliludków, w podziękowaniu za ich pomoc, zaangażowanie i służenie radą, zawsze gdy jest potrzebna
Nagrodę „Poliludka” Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej przyznaje od 2012 r. Dziękuje w ten sposób pracownikom uczelni (lub osobom z nią związanym), którzy swoją pracą wspomagają działalność studencką, a nie znajduje się to w zakresie ich obowiązków. To osoby, które działają na rzecz społeczności studenckiej i wspierają ją w podejmowanych decyzjach.
Do tej pory studenci wyróżnili w ten sposób 20 pracowników Politechniki Wrocławskiej. W tym roku do tego grona dołączyło troje nowych Poliludków – Magdalena Dyderska, Marta Sierańska i Adam Druszcz.
Magdalenę Dyderską z Działu Marketingu i Promocji wyróżniono za wspieranie działalności studenckiej, pracę na rzecz promocji kół naukowych i organizacji studenckich  oraz zaangażowanie i pomoc przy inicjatywach podejmowanych przez aktywnych studentów i Samorząd Studencki. – To dla mnie ogromny zaszczyt i niezwykły prezent. Jestem zaszczycona, że mogę z wami pracować – mówiła Dyderska, odbierając nagrodę. – Chcę zaznaczyć, że ta statuetka jest efektem pracy całego zespołu marketingu i promocji naszej uczelni, na czele z Beatą Janek, która na co dzień zajmuje się sprawami związanymi ze studencką aktywnością. Bardzo dziękuję w imieniu swoim, i naszego działu.
Martę Sierańską z Biura Zamówień Publicznych studenci uhonorowali Poliludkiem za pomoc w każdej nagłej i niespodziewanej sytuacji, za umożliwianie realizowania zamówień niemożliwych, za wsparcie, zaangażowanie i poświęcenie na rzecz działalności studenckiej.
Adama Druszcza, kierownika sekcji Jednolitego Systemu Obsługi Studentów Politechniki Wrocławskiej, doceniono natomiast za płynny i bieżący kontakt w sprawach związanych z JSOS, za zaangażowanie i podejmowanie dyskusji na rzecz jakości kształcenia oraz pomoc w inicjatywach Samorządu Studenckiego i wsparcie w nawiązywaniu kontaktu pomiędzy samorządem i studentami.  – Bardzo dziękuję, jestem zaszczycony – podkreślał, odbierając nagrodę. – Kiedy oglądałem materiały wideo pokazujące studenckie działania zgłoszone do konkursu Studencki Projekt Roku, zastanawiałem się, co sam robiłem w czasie studiów i czy aby nie zmarnowałem tego czasu – śmiał się. – Życzę wam kolejnych takich sukcesów i wytrwałości.

Statuetki Poliludków w tym roku na drukarkach 3D wydrukowało koło naukowe Rapid Troopers z Wydziału Mechanicznego.

Nagrodzeni Poliludkami w poprzednich latach:
Poliludki 2012:
Małgorzata Kałucka z Działu Ochrony Mienia i Korespondencji i portierni budynku A-1,
Michał Kulig z Biura Prawnego,
Grażyna Mężyk – administrator bud. A-1,
Lidia Stefanicka – administrator bud. C-13,
Zbigniew Piotrowski i Włodzimierz Sobin z obsługi multimedialnej bud. A-1,
Krzysztof Mazur z redakcji „Pryzmatu”
Maria Łyko z Drukarni Oficyny Wydawniczej PWr.
Poliludki 2013:
Grzegorz Kozłowski z Wydziału Informatyki i Zarządzania
Małgorzata Pelc, kierowniczka dziekanatu Wydziału Energetyczno-Mechanicznego
Monika Macińska, kierowniczka dziekanatu Wydziału Podstawowych Problemów Techniki
Agnieszka Niczewska, rzeczniczka prasowa uczelni
Dr Zenon Okraszewski, prezes Fundacji Rozwoju Politechniki
Poliludki 2014
Mariola Michalska z Sekcji Weryfikacji i Kontroli w Kwesturze
Małgorzata Bucki, kierownik Działu Mienia i Korespondencji
Dorota Lenczuk z Działu Organizacyjnego
Władysław Wasilewski i Mariola Jung, pracownicy portierni w Zintegrowanym Centrum Studenckim
Poliludki 2015
Anna Kozłowska, kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego
Rafał Pawełczak, dyrektor Działu Zarządzania Projektami
lucy