Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Statuetka „Uśmiechniętego Dziekanatu” zmieniła właściciela

30.05.2016 | Aktualizacja: 31.05.2016 09:11

Nagroda "Uśmiechniętego Dziekanatu" dla Wydziału Matematyki PWr. Z rąk Adama Spychały i Filipa Ogonowskiego odbierają ją Adrianna Adamik i Beata Cybulska (fot. Krzysztof Mazur)

Wydział Matematyki PWr jest najlepiej oceniany przez swoich studentów – pokazały wyniki ankiety, którą mogli wypełnić uczący się na wszystkich wydziałach naszej uczelni. Tym sam najmłodszy wydział Politechniki Wrocławskiej zyskał statuetkę „Uśmiechniętego Dziekanatu”
Po raz czwarty poznaliśmy najlepszy wydział na Politechnice Wrocławskiej. Wybierają go sami studenci, głosując w internetowych ankietach, w których przedstawiają swoje opinie na temat macierzystych dziekanatów. W tym roku wypełniło je ponad 2,6 tys. studentów. Najwięcej na Wydziałach: Geoinżynierii , Górnictwa i Geologii,  Mechaniczno-Energetycznym, Mechanicznym i Matematyki. By dziekanat mógł zdobyć miano najlepszego, musiał zyskać nie tylko najwięcej pozytywnych ocen, ale także w głosowaniu musiało wziąć udział co najmniej 10 proc. studiujących na danym wydziale.
W tegorocznym konkursie najwięcej uznania zdobył Wydział Matematyki PWr, najmłodszy spośród wszystkich wydziałów uczelni. W imieniu wszystkich pracowniczek jednostki nagrodę odebrały Adrianna Adamik i Beata Cybulska. Na statuetkę pracowały także ich koleżanki – Justyna Sowa, Edyta Landkauf i Beata Stanisławczyk.
- Bardzo dziękujemy studentom nie tylko za docenienie naszej pracy, ale i za ich własne zaangażowanie – podkreślała Beata Cybulska. – Za ich słowa wsparcia i słowa mobilizujące nas do dalszej pracy. Dziękujemy.
Pracowniczki „Uśmiechniętego Dziekanatu” żartowały, że statuetka jest dla nich niczym egzamin dojrzałości.  – Jesteśmy najmłodszym dziekanatem na uczelni. Zaczęłyśmy pracę we wrześniu, a już w maju zostałyśmy nagrodzone. To dla nas jak matura – tłumaczyły, śmiejąc się. – Poprzednio statuetka przez trzy lata nie opuszczała Wydziału Mechanicznego. Możemy zadeklarować, że podejmujemy tę rękawicę – podkreślały. – Na pewno będziemy się starać, żeby i u nas została jak najdłużej.
Akcję „Uśmiechnięty Dziekanat” Samorząd Studencki organizuje, by usprawnić działalność dziekanatów, podpowiedzieć, co można zmienić w ich pracy, ale tez pochwalić tych, którzy są po prostu najlepsi.
lucy