Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Politechnika Wrocławska otrzymała nagrodę dla najbardziej rowerowej uczelni w mieście

20.06.2016 | Aktualizacja: 20.06.2016 14:23

Nagroda dla Politechniki Wrocławskiej (fot. MC)

W tegorocznej edycji Europejskiego Wyzwania Rowerowego nasi studenci, wykładowcy i pracownicy przejechali w sumie 25 531 km. Tym samym Politechnika  była najlepsza w rywalizacji wrocławskich uczelni
Europejskie Wyzwanie Rowerowe (EWR) to akcja promująca jazdę na rowerze, w której biorą udział miasta z całej Europy. W tym roku odbyła się piąta edycja i wystartowały w niej 52 miasta z 19 państw, w tym Wrocław (po raz drugi).  Do rywalizacji trwającej przez cały maj stanęły tylko te miasta, których mieszkańcy dopiero przekonują się do korzystania z roweru w dojazdach do pracy i szkoły. Nie ma więc tutaj miejscowości np. holenderskich czy niemieckich.
Przejechane przez uczestników kilometry były mierzone przy użyciu przeznaczonej do tego aplikacji i zapisywane na konto danego miasta. Dozwolone były wszelkie rodzaje rowerów - własne lub wypożyczone, elektryczne, towarowe, sportowe lub typowo miejskie. Liczone były tylko kilometry pokonane w drodze do szkoły, pracy, na zakupy itp., nie klasyfikowano natomiast wyników osiągniętych podczas treningów.
Podobnie jak poprzednio Wrocław zajął drugie miejsce, uzyskując wynik 333 566 kilometrów. Pierwsze miejsce zdobył Gdańsk (825 550 km), a trzecie – Warszawa (307 144 km). W tyle zostały takie miasta jak Rzym, Bolonia czy Praga czy Dublin.
W rywalizacji międzyuczelnianej najwięcej kilometrów „wykręciła” Politechnika Wrocławska z wynikiem 25 531 km. Utrzymała więc ubiegłoroczny tytuł najbardziej rowerowej uczelni.  Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Ekonomiczny (10 089 km), a za nim Uniwersytet Wrocławski – 8 857 km.
EWR odbywa się po patronatem Komisji Europejskiej, we Wrocławiu program wspierał urząd miejski oraz Stowarzyszenie Akcja Miasto.
Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.
ISZ