Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Geodezja i kartografia najpopularniejsza na PWr

12.07.2016 | Aktualizacja: 12.07.2016 09:24

(fot. Bartek Sadowski)

Zakończyła się pierwsza rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej. W systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 12 048 kandydatów. Mieli do wyboru 44 kierunki na szesnastu wydziałach, na których przygotowano blisko 8 tys. miejsc
Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. O jeden indeks starało się tam aż sześcioro chętnych.
Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (5,6 osoby na jedno miejsce) oraz informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania (5,3 osoby na jedno miejsce).
Równie popularna okazała się inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Jest to kierunek, który po raz pierwszy pojawił się w ofercie naszej uczelni. Studenci będą się kształcić m.in. z zakresu spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotniki, informatyki oraz nanoinżynierii.
Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Już od wtorku na odpowiednie dokumenty od osób zakwalifikowanych do przyjęcia będą czekali pracownicy naszego Działu Rekrutacji. Ostateczna lista przyjętych na studia zostanie podana 22 lipca. Dzień później rozpocznie się na Politechnice Wrocławskiej drugi nabór na studia, a ogłoszenie list przyjętych zaplanowano na 28 lipca.
Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 33 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali informatykę, geodezję i kartografię oraz inżynierię biomedyczną.
ach