Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Wakacyjne remonty na uczelni

13.07.2016 | Aktualizacja: 18.07.2016 14:49

Renowacja budynku A-6 (fot. Michał Ciepielski)

W czasie wakacji na terenie Kampusu Głównego Politechniki Wrocławskiej trwają prace remontowe, które obejmą m.in. budynki A-1, A-5, B-5 i D-3. Remontowane są klatki schodowe, elewacje i dachy. Modernizacji doczekają się także akademiki T-17 i T-19
W budynku A-1 remontowane są kamienne schody przy głównym wejściu od strony Wybrzeża Wyspiańskiego. Wzmocniona zostanie ich konstrukcja, a ich ściany zewnętrzne zyskają instalację przeciwwilgociową. Z tego też powodu wejście do budynku będzie zamknięte do 29 lipca. Wewnątrz gmachu remontowane są natomiast pomieszczenia na pierwszym piętrze, gdzie wkrótce znajdzie się siedziba Działu Współpracy Międzynarodowej. Trwają także prace przystosowujące obiekt do przepisów przeciwpożarowych, które obejmują wymianę hydrantów i wykonanie instalacji sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) w całym budynku.
Wkrótce rozpocznie się natomiast renowacja dziedzińca wewnętrznego. W planach jest modernizacja posadzki, elementów małej architektury i zieleni, a także remont części elewacji północnej i wschodniej oraz elewacji wewnętrznej dziedzińca i wymiana stolarki okiennej. Prace rozpoczną się  po rozstrzygnięciu przetargu (przełom lipca i sierpnia 2016 r.) i zakończą w połowie sierpnia 2017 r.
W trakcie wakacji przeprowadzony zostanie także remont korytarzy i klatek schodowych w budynku A-5 (ul. Smoluchowskiego 19), remont klatki schodowej w łączniku pomiędzy budynkami C-4 i C-5 (ul. Janiszewskiego 7/9) oraz remont niskiego dachu wraz ze świetlikami od strony dziedzińca w gmachu D-1 (pl. Grunwaldzki 13).
W planach jest również remont elewacji budynku D-3 (pl. Grunwaldzki 9) i remont dachu w gmachu B-5 znajdującym się przy ul. Łukasiewicza 7-9. Rozpoczęły się już natomiast prace związane z renowacją budynku A-6 (ul. Norwida 1/3) wraz z sąsiadującą bramą wjazdową oraz portiernią. Obejmują one m.in. remont elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, a także wymianę instalacji odgromowej i remont oświetlenia bramy. Inwestycja ma się zakończyć w połowie października 2016 r.
Tradycyjnie w trakcie wakacji odnawiane są domy studenckie.
Obecnie trwają już prace w stołówce budynku T-19 „Piast”. Wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu akademika T-15 „Hades”. Pomału kończy się za to remont budynku T-22. Zakres prac obejmował tam m.in. wymianę instalacji sanitarnej i elektrycznej, malowanie oraz montaż nowego wyposażenia kuchni i łazienek.
Remont czeka też dom studencki T-17 „Ikar”, ale prace ruszą tam dopiero, gdy do użytku oddanie zostanie akademik T-22.
Michał Ciepielski