Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Nowa hala sportowo-widowiskowa PWr już prawie gotowa [ZDJĘCIA]

21.07.2016 | Aktualizacja: 25.07.2016 11:05

(fot. Krzysztof Mazur)

Budowa nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Chełmońskiego dobiega końca. Zostały jeszcze prace wykończeniowe. Otwarcie planowane jest na koniec sierpnia
Hala ma dwie kondygnacje, na parterze znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, wysuwane trybuny dla 94 kibiców i baza socjalno-techniczna.
Salę można podzielić na trzy małe boiska do gry w koszykówkę. Na piętrze powstały trybuny na ponad 250 miejsc, zaplecze sanitarne dla widzów i dwa pomieszczenia przeznaczone na biuro zawodów lub pokoje dla trenerów. Oprócz zajęć dydaktycznych i imprez sportowych w hali mogą być organizowane także imprezy rozrywkowe i szkoleniowe. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Pierwsze prace przy obiekcie rozpoczęły się w 2015 roku.  Najpierw trzeba było odpowiednio przygotować teren - rozebrać stojący tam pawilon i wyciąć część drzew.
Koszt inwestycji to około 8,7 mln zł. Budowa hali jest dofinansowana z budżetu województwa w ramach realizacji programu „Rozwój Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017”. Za prace budowalne odpowiada firma Moris-Polska.
Z nowej hali będą korzystać studenci Politechniki Wrocławskiej, korzystający z oferty dydaktycznej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, a także uczniowie Zespołu Szkół  Akademickich PWr.
ISZ