Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Trwa druga rekrutacja na studia na Politechnice Wrocławskiej

25.07.2016 | Aktualizacja: 29.07.2016 18:53

(fot. Bartek Sadowski)

​Na Politechnice Wrocławskiej zakończył się pierwszy nabór na studia w roku akademickim 2016/2017. To jednak nie koniec szans na to, by w październiku rozpocząć naukę na naszej uczelni. W sobotę rozpoczęła się rekrutacja na te kierunki, na których zostały jeszcze wolne miejsca
Zainteresowani studiami pierwszego stopnia mogą wybierać z oferty 21 kierunków zarówno we Wrocławiu, jak i  w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
Najwięcej wolnych miejsc zostało na: telekomunikacji (Wydział Elektroniki) - 180, elektronice i telekomunikacji (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki) - 113 oraz zarządzaniu (Wydział Informatyki i Zarządzania) - 92.
Pełna lista kierunków z dokładną liczbą wolnych miejsc dostępna jest na stronie: rekrutacja.pwr.edu.pl.
Na niezbędne dokumenty od kandydatów czekają do środy pracownicy Działu Rekrutacji PWr (w godz. 12.00-15.00). W czwartek, 28 lipca, ogłoszone zostaną listy przyjętych i nieprzyjętych. Trzeci  i ostatni nabór ruszy 8 września.
W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się 12 048 kandydatów. Mieli oni do wyboru 44 kierunki na szesnastu wydziałach, na których przygotowano blisko 8 tys. miejsc.
Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
O jeden indeks starało się tam aż sześcioro chętnych. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (5,6 osoby na jedno miejsce) oraz informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania (5,3 osoby na jedno miejsce).
Równie popularna okazała się inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Jest to kierunek, który po raz pierwszy pojawił się w ofercie naszej uczelni. Osoby, przez które został wybrany, po przyjęciu na studia będą się kształcić m.in. z zakresu spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotniki, informatyki oraz nanoinżynierii.
Więcej informacji na stronie rekrutacja.pwr.edu.pl.
ach