Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

​Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Akademickich

01.09.2016 | Aktualizacja: 01.09.2016 16:08

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

Około 450 uczniów Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej rozpoczęło w czwartek nowy rok szkolny. – Uczniom życzę, żeby w naszej szkole mogli rozwijać swoje pasje, a nauczycielom dużo zadowolenia z pracy z tą młodzieżą – powiedział podczas uroczystej inauguracji prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr

Gimnazjum i liceum działają przy Politechnice Wrocławskiej od trzech lat, a swoją siedzibę mają w budynku C-13, czyli popularnym „Serowcu”. Oprócz klas lekcyjnych znajdują się tam m.in. laboratoria fizyczno-chemiczne, sale multimedialne i pomieszczenia do e-learningu.

– To trzecia taka uroczystość, która odbywa się w Zespole Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, ale pierwsza, którą obchodzimy w pełnym składzie. Wreszcie mamy bowiem po dziewięć klas w gimnazjum i liceum. Uczniowie klas pierwszych będą się dopiero zapoznawali z otoczeniem, a trzecie klasy liceum myślami będą już zapewne przy egzaminie maturalnym, który, liczymy, wypadnie dobrze – mówił prof. Andrzej Dziedzic.

Prorektor przypomniał uczniom, że stanowią część akademickiej rodziny, uczniów trzecich klas gimnazjów zachęcił do kontynuowania nauki w liceum akademickim, a przyszłych maturzystów do studiowania na Politechnice Wrocławskiej.

– Rozpoczynamy kolejny rok poszukiwania nowych wyzwań, ale nie możemy zapominać o codziennej pracy i mam nadzieję, że przystąpicie do niej z nową energią, którą na pewno macie po tych dwóch miesiącach wakacji. Nasze grono pedagogiczne liczy w tym roku 62 nauczycieli, którzy będą chcieli zaspokoić wasz apetyt na wiedzę. Przygotowaliśmy dla was wiele zadań, ćwiczeń w laboratoriach, a także zajęć pozalekcyjnych. Życzę wam wytrwałości i zrozumienia od nauczycieli – dodała Agata Roman, dyrektor ZSA PWr. 

W tym roku wykład inauguracyjny na temat Wrocławia wygłosił wiceprezydent miasta Adam Grehl. W swojej prezentacji mówił m.in. o historii stolicy Dolnego Śląska, jego sławnych mieszkańcach, rozwijającym się przemyśle wysokich technologii i planach władz miasta na najbliższe lata. Na zakończenie swojego wystąpienia przekazał szkole herb Wrocławia.

Michał Ciepielski