Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Jesienna rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej

08.09.2016 | Aktualizacja: 08.09.2016 10:28

Gmach główny Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

8 września na Politechnice Wrocławskiej rozpoczęła się jesienna, ostatnia rekrutacja na kierunki, na których zostały jeszcze wolne miejsca. Chętni na studia stacjonarne I stopnia mogą wybierać nie tylko z oferty wydziałów we Wrocławiu, ale także z Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej Góry
Wolne miejsca są jeszcze na 23 różnych kierunkach. Najwięcej na elektronice i telekomunikacji (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki) – 90, ochronie środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska) – 72 oraz telekomunikacji (Wydział Elektroniki) – 71.
Pełną listę kierunków wraz z dostępną liczbą wolnych miejsc można znaleźć na stronie http://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja-jesienna-wolne-miejsca.
Kandydaci mogą składać dokumenty od 8 do 14 września w Dziale Rekrutacji PWr (bud. C-13) w godz. 12-15 (w sobotę, 10 września, w godz. od 10 do 14). Listy przyjętych zostaną ogłoszone w poniedziałek, 19 września.
W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się ponad 12 tys. kandydatów. Mieli do wyboru 44 kierunki na szesnastu wydziałach, na których przygotowano blisko 8 tys. miejsc.
Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz informatyka na Wydziale Zarządzania i Informatyki.
Równie popularna okazała się inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Jest to kierunek, który po raz pierwszy pojawił się w ofercie naszej uczelni. Osoby, przez które został wybrany, będą się kształcić m.in. z zakresu spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotoniki, informatyki oraz nanoinżynierii.
 Więcej informacji i opis wszystkich kierunków znajduje się na stronie http://rekrutacja.pwr.edu.pl.
mc