Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Siłownia w budynku H-14 z nowym wyposażeniem

09.09.2016 | Aktualizacja: 09.09.2016 12:03

Urządzenia do ćwiczeń w siłowni w budynku H-14 (fot. Michał Ciepielski)
W siłowni znajdującej się w przyziemiu budynku H-14 zainstalowano nowe, wielofunkcyjne urządzenia do ćwiczeń. Zostanie otwarta wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego
Sprzęt, który został zakupiony przez uczelnię, to w większości tzw. maszyny półwolne. Trening na nich przypomina ćwiczenia z hantlami lub sztangą, ale nie wymaga zwracania szczególnej uwagi na ułożenie ciała czy zachowanie właściwego toru ruchu, który jest w tym wypadku wymuszany przez maszynę. Ćwiczenia na tego typu sprzęcie zmniejszają także ryzyko odniesienia urazu.
– To najnowocześniejszy sprzęt w swojej klasie, który pozwoli nam na przedstawienie nowej oferty zajęć obowiązkowych dla studentów. W sali będą również ćwiczyć zawodnicy z naszych sekcji sportowych, a w przyszłości być może zostanie otwarta także dla pracowników – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.
Obecnie w siłownie znajduje się sześć maszyn, ale wiadomo już, że pojawią się kolejne dwa urządzenia. Dodatkowo zostanie wyposażona w odważniki, sztangielki i sztangi.
Wraz otwarciem siłowni zaplecze sportowe w budynku H-14 będzie już niemal gotowe. W gmachu znajduje się już bowiem sala z ergometrami wioślarskimi, sala do zajęć fitness oraz basen wioślarski do treningów zimowych.
Michał Ciepielski