Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Ludzie sukcesu promują uczelnię

06.06.2013 | Aktualizacja: 27.06.2013 16:21

Roman Traczyk z Kogeneracji SA, Bożena Skibicka z MIS SA, Zbigniew Jagiełło z PKO BP i Leszek Czarnecki, twórca Getin Holding (fot. Biuro Promocji PWr)

Leszek Czarnecki, Bogusława Matuszewska oraz siedem innych znanych osób ze świata biznesu i gospodarki bierze udział w kampanii promującej  Politechnikę Wrocławską.
- Akcja wystartowała. Za nami są już spoty radiowe, będą jeszcze filmy promocyjne w kinach, reklamy w tygodnikach opinii i teksty na portalach informacyjnych. Na ulicach widać nasze billboardy – mówi Katarzyna Kroczak-Knapik z Działu Marketingu i Promocji PWr.
Na plakatach takie nazwiska jak: Roman Traczyk z Kogeneracji SA, ceniony architekt Zbigniew Maćków, założyciel firmy Nexwell Engineering Michał Kowalczyk, Zbigniew Jagiełło z PKO BP, główny projektant mostu Rędzińskiego prof. Jan Biliszczuk, Bogusława Matuszewska z zarządu Grupy Kapitałowej PGE, twórca Getin Holding Leszek Czarnecki, Krzysztof Andrulewicz - prezes Skanska SA i Bożena Skibicka z MIS S.A. Łączy ich nie tylko to, że osiągnęli w swoich dziedzinach sukces, lecz również fakt, że są absolwentami Politechniki Wrocławskiej. 

youtube
Wszyscy chętnie zgodzili się, żeby wziąć udział w kampanii. - Pomysł na akcję narodził się w 2012 roku. Uczelnia przeprowadziła badania wśród studentów pierwszego roku. Wynikało z nich, że przy wyborze studiów kierowali się m.in. perspektywą zdobycia dobrze płatnej pracy, wartością dyplomu i opinią innych osób. Poskładaliśmy elementy tej układanki i stąd projekt promocyjny skierowany również do rodziców naszych potencjalnych studentów. Dlatego reklamy zamieszczamy też w tygodnikach opinii jak Polityka czy Wprost – wyjaśnia Katarzyna Kroczak-Knapik.
Billboardy z postaciami znanych absolwentów PWr pojawiały się oprócz Wrocławia m.in. w Rzeszowie, Przemyślu, Bielsku-Białej czy Kielcach. – Okazuje się, że bardzo dużo osób z tych rejonów trafia do nas na uczelnię – mówi szefowa promocji na PWr.
Rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej już wystartowała. Na młodych ludzi czekają miejsca na 12 wydziałach (43 kierunki, w tym 37 programów kształcenia w języku angielskim). Obecnie na uczelni we Wrocławiu oraz w ośrodkach zamiejscowych w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu uczy się ponad 35 tysięcy studentów.
Szczegóły dotyczące rekrutacji tutaj.
isz