Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

​Praktyką zachęcały do studiowania na Politechnice Wrocławskiej

04.04.2014 | Aktualizacja: 10.04.2014 14:45

(fot. Magdalena Dyderska)

W ramach Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Wałbrzychu z uczennicami szkół średnich spotkali się nie tylko pracownicy uczelni, ale także jej absolwentki, które dziś prowadzą własną firmę
- Takie zderzenie przyszłych studentek z praktykami to dobry pomysł. Warto pokazywać młodzieży perspektywę, żeby widziała, że studia na Politechnice Wrocławskiej mogą im najzwyczajniej w świecie pomóc w życiu – mówi Karolina Krasuska, absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, a od 2010 r. współwłaścicielka POINTB – agencji specjalizującej się w działaniach media relations. W czwartek w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu razem ze wspólniczką, także absolwentką PWr, Honoratą Madej, opowiadała o tym, dlaczego nie należy się bać studiów na uczelni technicznej oraz o blogach jako narzędziu, którym  można wyrażać siebie i który może także stać się źródłem zarobku.


W spotkaniu uczestniczyły uczennice z Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu. Dowiedziały się, co można studiować na Politechnice Wrocławskiej, dlaczego warto i jakie są zasady rekrutacji. Zainteresowaniem cieszyły się informacje o życiu studenckim na PWr i wyjazdach w ramach programu Erasmus.

Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”.

W czwartek podobne spotkanie odbyło się także w ZOD w Jeleniej Górze.

l