Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Miasta

Drukuj

Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej na Vratislavia Sacra

22.05.2015 | Aktualizacja: 02.06.2015 16:24

Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

Piąta już edycja konkursu chórów amatorskich Vratislavia Sacra odbędzie się w najbliższy weekend w kościele NMP Królowej Pokoju we Wrocławiu. W sobotę wystąpi m.in. Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej


Chór naszej uczelni będzie w rywalizował w dwóch kategoriach: chórów mieszanych dużych (konkurs rozpoczyna się o godz. 10) i muzyki cerkiewnej (start o godz. 14). W pierwszej części zaśpiewają m.in. Pater Noster - niezwykłą współczesną kompozycję Józefa Świdra, Dixit Maria - skrzydlaty motet Hansa Hasslera, Abendlied - niebiańską kołysankę Josefa Rheinbergera oraz Steal away to Jesus - negro spiritual w aranżacji Włodzimierza Szomańskiego z improwizowanym solo Pauliny Szudrowicz. Natomiast w kategorii muzyki cerkiewnej zaprezentują Bogorodice Djewo Arvo Pärta, Radujsja Bogorodice współczesnego macedońskiego kompozytora Zapro Zaprowa, Zastupnice Pawła Czesnokowa i Triswjatoje Giennadija Łapajewa.

Festiwal odbędzie się w 22 - 24 maja w kościele NMP Królowej Pokoju na Popowicach (ul. Ojców Oblatów 1). Wstęp jest wolny. W konkursie rywalizować będzie 19 chórów amatorskich z Polski i zagranicy.
Program festiwalu tutaj.
Ml