Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Miasta

Drukuj

Czerwcowe spektakle w Operze. Promocje dla pracowników PWr

03.06.2015 | Aktualizacja: 03.06.2015 11:26

(fot. Wikipedia)
W ostatnich tygodniach przed zakończeniem sezonu artystycznego Opera Wrocławska wystawia tylko kilka spektakli. Na trzy z nich pracownicy Politechniki Wrocławskiej kupią bilety w cenie promocyjnej

We środę 10 czerwca zobaczymy dwa balety: „Ognistego ptaka” Igora Strawińskiego i „Cudownego mandaryna” Beli Bartoka. „Ognisty ptak” to opowieść oparta na ludowej tradycji rosyjskiej. Ognisty ptak to postać baśniowa, jego taniec jest jednym z najbardziej urzekających fragmentów baletu. Akcja „Cudownego Mandaryna” rozgrywa się w realiach wielkomiejskiego półświatka. Muzyka Bartoka jest dramatyczna, pełna jaskrawych barw.
Tydzień później, we środę 17 czerwca, Opera wystawi „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. To historia dawnego golibrody, który niegdyś pomógł swojemu panu zdobyć żonę. Gdy jednak znudzony pan zaczął szukać nowych wrażeń u kolejnych dziewcząt, Figaro uknuł intrygę, by uchronić swoją narzeczoną przed zalotami pana.  Świetna komedia opowiedziana muzyką Mozarta.
W piątek 19 czerwca na scenie pojawi się „Nabucco” Giuseppe Verdiego. Kanwą opery są najazd babiloński na Jerozolimę, walka dworskich stronnictw o władzę i niewola Izraelitów. Współcześni Verdiego widzieli w utworze zmagania narodu włoskiego z austriacką dominacją. Choć kontekst polityczny utworu przeszedł do historii, dzieło nadal wzrusza kolejnych widzów.
Wszystkie przedstawienia rozpoczynają się o godz. 19, a za bilet na każde z nich pracownicy Politechniki Wrocławskiej zapłacą jedynie 30 zł. Bilety można zarezerwować telefonicznie (71/ 370 89 08) lub mailowo (promocja@opera.wroclaw.pl).
ML