Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Miasta

Drukuj

Nokia Networks zaprasza: Zanurkuj w kodzie!

29.06.2015 | Aktualizacja: 29.06.2015 12:23

Po raz drugi we Wrocławiu zaplanowano międzynarodową konferencję programistów Code:Dive.  Wśród gości jest Andrei Alexandrescu, światowej sławy ekspert w programowaniu w językach C++ i D. Chętni, którzy chcieliby wystąpić na konferencji jako prelegenci, mogą się jeszcze zgłaszać

W ubiegłorocznym Code::Dive wzięło udział ponad 1200 programistów i programistek z całej Polski i Europy. Mieli okazję posłuchać wykładów m.in. Scotta Meyersa, autora serii książek o efektywnym wykorzystaniu języka C++ i Venkata Subramaniama, założyciela Agile Developer i autorytetu w języku Java. Tegoroczna konferencja zapowiada się równie imponująco. 


Organizator, wrocławski oddział Nokii Networks, zaprosił Andrei Alexandrescu. To ekspert w programowaniu w języku D i C++. Jego najbardziej znanym pomysłem są prace nad klasami parametryzowanymi wytycznymi, techniką wykorzystującą metaprogramowanie z wykorzystaniem szablonów klas. Opisał to w swojej książce „Nowoczesne programowanie w C++”. 

Nazwiska pozostałych prelegentów wkrótce zostaną zaprezentowane na stronie konferencji. Wiadomo natomiast, że będzie tam można posłuchać także pracowników centrum rozwoju oprogramowania Nokii oraz programistów niezwiązanych na co dzień z firmą. Na stronie internetowej konferencji można zgłosić chęć wygłoszenia wykładu. Zainteresowani mają na to czas do końca lipca. Wśród sugerowanych tematów są m.in.: inżynieria oprogramowania (w szczególności z wykorzystaniem języków C++ i Java), dobre praktyki programistyczne, projektowanie i architektura oprogramowania, metodologie wytwarzania oprogramowania oraz najnowsze trendy w IT i telekomunikacji (np. 5G, big data, IT/telco cloud, Internet of things).

Konferencję zaplanowano na 5 listopada. Jej uczestnicy poruszą tematy, które są ważne dla wytwarzania, ale i zarządzania wytwarzaniem oprogramowania, przedstawią narzędzia, języki i metody tworzenia programowania. Będą skupiać się na nowatorskim wykorzystaniu i nowinkach dotyczących języka C++.  

Szczegóły na stronie internetowej konferencji - www.codedive.pl.

l